Reguliarus tvarkymasis

Jums atrodo, kad Jūs vis tvarkotės ir tvarkotės, o namuose tvarkos kaip nėra taip nėra. Tai ne tik varo į neviltį, tačiau ir eikvoja Jūsų brangų laiką. Kad tvarkymosi rezultatai būtų efektyvesni, mes siūlome keletą tikrai veiksmingų patarimų, padėsiančių Jums į namų tvarkymąsi pažvelgti kitomis akimis. Skirdami vos keletą minučių kiekvienam darbui, netrukus pamatysite kaip Jūsų namai iš chaotiškų tampa jaukumo ir ramybės oaze. Patariame namus tvarkyti reguliariai, tuomet Jums nereikės aukoti savo savaitgalių ar šventinių dienų nuobodžiam darbui.

Bent kartą per savaitę nuvalykite visus namuose esančius stiklinius paviršius.

Virtuvė

Visada baigę gaminti apžvelkite savo darbo vietą ir sutvarkykite ją. Nešvarius indus išplaukite, arba sudėkite į indaplovę. Stalviršį, stalą, spintelių paviršius ir rankenėles nuvalykite universaliu valikliu ir šluoste. Kasdien atliekant šį darbą išvengsite ilgo spintelių šveitimo, jei jos „užsineš“ purvu. Išplaukite kriauklę, nuvalykite ir nusausinkite čiaupą (išvengsite vandens lašelių žymių). Nuvalykite kaitlentę. Kaskart po valgio gaminimo valoma kaitlentė bus visada švari ir tvarkinga, nereikės papildomai šveisti sudžiūvusių ir priskretusių maisto likučių.

Svetainė

Kiekvieną vakarą prieš eidami miegoti apžvelkite svetainę. Sudėkite į vietas daiktus, išmeskite senus laikraščius. Kartą per savaitę ar dvi peržvelkite stalčius, lentynas, įvairias nišas ir viską, ko neprireiks, be gailesčio meskite į šiukšlių dėžę. Kas dvi diena nuvalykite dulkes nuo visų paviršių.

Miegamasis

Šalia lovos stovinčių spintelių neapkraukite perskaitytais laikraščiais. Nekaišiokite į palovius maišų su nesezoninis drabužiais bei avalyne. Drabužius ir batus, kurių daugiau nebeprireiks, atiduokite tiems, kuriems jų labai reikia. Apribokite daiktų, kurie užgriozdina jūsų namus, skaičių. Prisiminkite, kad namai turi priklausyti jums, o ne daiktams. Kartą per savaitę nuvalykite dulkes nuo visų paviršių, pasikeiskite patalynę. Kas rytą pasiklokite lovą, tai tertruks vos 5 minutes, tačiau grįžus po darbo Jus džiugins tvarka.

Vonia

Vonios kambaryje kasdien ar kas antrą dieną nuvalykite nešvarumus nuo kriauklės, vonios, sienų. Išmeskite tuščius kosmetikos buteliukus ir pasenusius kosmetikos preparatus. Vonioje tvarkos įspūdį sukuria sienose įmontuotos spintelės bei lentynėlės. Stenkitės visus daiktus laikyti jose, kad po akimis nesimėtytų higienos ir kosmetikos reikmenys. Kiekvienas po savęs šluoste ar rankšluosčiu turėtų nusausinti dušo ar vonios sieneles, taip ant dušo sienelių sumažinsite kalkių nuosėdų žymių kiekį ir patalpa visada, net užsukus nenumatytiems svečiams atrodys švari ir tvarkinga.

Bent du kartus per savaitę išsiurbkite kilimus, valykite laminuotą grindų dangą. Laminuotoms grindims valyti pakaks dulkių siurblio ir drėgno skudurėlio. Jei įsigijote specialų tokių grindų poliruoklį, tai jį naudokite labai saikingai, kad nepažeistumėte apsauginio laminato sluoksnio. Riebalų dėmes nuo laminuotų grindų valykite šiltu vandeniu su šlakeliu indų ploviklio, paskui sausai nušluostykite.

Kasdien

Daug šypsokitės ir džiaukitės gyvenimu. Jei vadovausitės šiais patarimais šeštadienio rytą galėsite pabusti be rūpesčio ir skirtį savo laiką maloniems užsiėmimams. 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *